Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu Hackathon İle Başladı

Geçtiğimiz ay başvuruları alınan ve 1 Nisan’da sonuçları açıklanan Turkcell Geleceği Yazanlar projesi kapsamında başlatılan Uygulama Maratonu’na, 2 gün süren aralıksız konferans ve uygulama geliştirme etkinlikleriyle başladık.

5 Nisan Cumartesi saat 11.00’den 6 Nisan Pazar saat 13.00’e kadar aralıksız 26 saat süren ilk hafta etkinliği için sabahın erken saatlerinde Turkcell Teknoloji Plaza’daydık. Cumartesi 11.00’da geldiğim Plaza’da bizi güleryüzle karşılayan ekip bekliyordu. Giriş kartlarımızı ve Geleceği Yazanlar’a özel Tshirt’ümüzü aldıktan sonra ilk olarak yemekhaneye inip kahvaltımızı yaptık.

gelecegi yazanlar uygulama maratonu hackathon ile basladi 05 Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu Hackathon İle Başladı

12.30 gibi konferans salonunda yerimizi alarak birbirinden değerli insanların konuşmalarını dinledik. İlk olarak Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv’in şehir dışında olması sebebiyle bizler için hazırladığı video konuşmasını dinledik ve bizlere ne kadar değer verildiğini ilk dakikalardan itibaren hissetmeye başladık. Konsept olarak mobil ve mobil teknolojiler üzerine konuşmalar yapıldı.Video’dan sonra sırasıyla Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Turkcell Ürün ve Servisler Genel Müdür Yardımcısı Semih İncedayı, İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı ve TEB Dijital Bankacılık Direktörü Deniz Devrim Cengiz’in şirketlerindeki mobil dönüşümün süreçlerini ve gelecekle ilgili planlamalarını dinledik.

gelecegi yazanlar uygulama maratonu hackathon ile basladi 02 Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu Hackathon İle Başladı

15.00 – 15.30 arasında verilen çay, kahve molasının yanında ara yemek seçeneği de unutulmamıştı 🙂

15.30’da Acıbadem Mobil Sağlık Genel Müdürü Dr. Özgür Turgay Acıbadem olarak sağlık alanında uyguladıkları mobil dönüşümü bizlere aktardı. Benim en çok ilgimi çeken bir diğer sunum da Doğa Koleji IT Koordinatörü Ömer Ömeroğlu’nun eğitim sektörümde uyguladıkları mobil çözümlerdi. Bu sunumdan sonraki son konuşmacı ise Turkcell Mobil Ürünler & İş Ortaklığı Yönetimi Direktörü Sezin Mızraklı’ydı. Turkcell olarak kullanıcı infografiklerinin yıllara göre nasıl değişim gösterdiği kısımlar oldukça ilgi çekiciydi.

Kısa bir video da çektim, sizlerle paylaşayım.

18.30 itibariyle tüm sunumlar bitmiş ve Ertuğrul Belen’den speed networking tüyoları almaya başlamıştık. 1.5 dk’lık zaman diliminde projelerimizi tüm danışmanlara tek tek anlatacağımız için neler yapmamız gerektiği hakkında bilgi edindik. Yaklaşık 1.5 saat sürek Ekip-Mentor buluşmaları sayesinde neler yapmamız/yapabileceğimiz konusunda aydınlandık diyebilirim.

gelecegi yazanlar uygulama maratonu hackathon ile basladi 03 Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu Hackathon İle Başladı

Akşam yemeğimizin ardından 20.30 itibariyle 20’si bireysel olmak üzere 63 ekipten oluşan toplam 153 kişi ile Türkiye’nin en geniş katılımlı hackathon’una başladık.

Gece boyunca yeme-içme ve konaklama problemi yaşamadık. Sınırsız çay, kahve, kola, enerji içeceği vs. ile pizzalar eşliğinde kod yazmaya devam ettik. Danışmanlarımız da bu süreçte sürekli bizlere destek vererek yanımızda oldular.

gelecegi yazanlar uygulama maratonu hackathon ile basladi 04 Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu Hackathon İle Başladı

Ertesi gün 08.00’de kahvaltı arasından sonra 13.00’a kadar ortaya çıkardığımız çalışmaları etkinlik sonunda danışmanlarımıza sunduk. Önümüzdeki hafta içerisinde hangi ekibin hangi danışmanla eşleştiğini de öğrenmiş olacağız. İlk hafta yaşadığımız süreci sizlerle paylaşmış oldum. Sonraki aşamalarda yaşanacakları blogumdan takip edebilirsiniz.

gelecegi yazanlar uygulama maratonu hackathon ile basladi 06 Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu Hackathon İle Başladı

 

Gün sonunda etkinliğe katılan tüm ekiple ve danışmanlarla çektirdiğimiz fotoğraf için de Turkcell’e teşekkürler.

gelecegi yazanlar uygulama maratonu hackathon ile basladi 07 872x1024 Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu Hackathon İle Başladı

 

Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu’nu, Twitter üzerinden @GelecegiYazanlr hesabı ve #UygulamaMaratonu Hashtag’i ile, Facebook üzerinden Turkcell Geleceği Yazanlar sayfasından takip edebilirsiniz.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir