Twitter’a Erişim Engellendi! [20.03.2014]

Sosyal Paylaşım sitesi Twitter’a erişim engellendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bursa’da yaptığı konuşmada “Twitter mivıtter kökünü kazıyacağız” demiş ve bu söyleminin ardından Başbakanlık Basın Müşavirliği “ Twitter’e erişimin engellenmesinden başka çare kalmayabileceği belirtilmektedir.” diye bir açıklama yapmıştı.

An itibari ile Twitter, bazı servis sağlayıcılarda erişime engellendi. Turkcell Superonline, Turkcell, Vodafone, Avea ile Kablonet üzerinden siteye girmeye çalışan kullanıcılarda erişim engeli bulunurken TTNET, ve D-Smart platformlarında engelleme uygulanmıyor.

20 Mart tarihli karar ile birlikte twitter.com’a şu an 4 koruma tedbiri kararı uygulanıyor.

Bu İnternet sitesi (twitter.com) hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı (TMK 10. Maddesi İle Görevli)’nin 20/03/2014 tarih ve sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından KORUMA TEDBİRİ uygulanmaktadır.

(The PROTECTION MEASURE has been taken for this website (twitter.com) according to Decision Nr. dated 20/03/2014 of İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı (TMK 10. Maddesi İle Görevli) has been implemented by Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı.)

twitter a erisim engellendi 20 03 2014 02 Twitter’a Erişim Engellendi! [20.03.2014]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir