Cep Telefonunu Taksitle Nasıl Alırız?

Bilindiği üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren  yürürlüğe girecek düzenlemeye göre cep telefonu, gıda, yemek, akaryakıt ve kuyum sektöründe taksitlendirme yapılamayacak. Elektronik, mobilya ve beyaz eşya satışlarında ise taksit sayısı 9 ayla sınırlı tutulacak.

1 Şubat itibari ile tüm e-ticaret siteleri düzenlemeye gitti ve ilgili kategorilerdeki taksitli satışları kaldırdı. Bu tarihten sonra cep telefonu, altın, gıda, kuyum ve yakıt satın almak isterseniz peşin alışveriş yapmak zorundasınız.

Zorunda mısınız? Aslında değilsiniz!

Bu tür konularda beyin jimnastiği geliştirerek sistemde bir açık arayıp bu açıklardan faydalanmak malumunuz üzere biz Türklerin milli sporu oldu. Bakalım çalışan beyinler neler çıkarmış ortaya.

E-Ticaret sitelerimiz hediye çeki ve banka anlaşmalı kredili ödeme yöntemleri ile tüketicilerin taksit sorununu ortadan kaldırdı. Bu siteler üzerinden hediye çekini 9 taksite kadar satın alabiliyorsunuz. Bu çekleri ise cep telefonu dahil herhangi bir alışverişinizde kullanabiliyorsunuz.

Taksit engelini aşmanın bir başka formülü ise satın alınan ürünleri iade etmek. Örneğin Mağazaya gittiniz 2.000 TL’ye taksitle beyaz eşya aldınız ve bu ürünü beğenmeyip geri iade ettiniz. Satın aldığınız mağazada iade ettiğiniz ürün için ödediğiniz bedeli geri almak yerine 2.000 TL’lik hediye çeki talep edebilirsiniz. Bu hediye çeki ile de taksit yapılamayan ürünleri satın alabilirsiniz.

Cep telefonu, altın gibi taksitle satın alınamayacak ürünleri nasıl satın alırız?

 

HEPSİBURADA

hepsiburada hediye ceki taksit Cep Telefonunu Taksitle Nasıl Alırız?

Hepsiburada.com’da 27 Mart itibari ile hediye çeki ile taksitli telefon satışına başladı. 2. 3. 4. 5. 6 ve 9 taksit sayısı seçenekleri ile cep telefonu satın alabilirsiniz.

 

KLİKSA

kliksa hediye ceki taksit Cep Telefonunu Taksitle Nasıl Alırız?

Kliksa.com‘da cep telefonu almak istediğinizde site, sizi hediye çeki almaya yönlendiriyor. Mesela kliksa.com’dan 1.000 TL’lik telefon almak istiyorsunuz ama peşin ödemek istemiyorsunuz. Siteden 1.000 TL’lik hediye çekini isterseniz 9 taksitle satın alabiliyorsunuz. Taksitle satın aldığınız bu çeki ise telefon alımında kullanabiliyorsunuz.

 

BİMEKS

bimeks elektroworld hediye ceki taksit Cep Telefonunu Taksitle Nasıl Alırız?

Bimeks.com’da Hediye Kartı kategorisinde zaten taksitle çek alınabiliyordu. 50 ila 1000 TL arasında değişen çekleri 9 taksite kadar satın alarak cep telefonu satın alabilirsiniz.

 

GOLD BİLGİSAYAR

gold bilgisayar hediye karti taksit Cep Telefonunu Taksitle Nasıl Alırız?

Gold Bilgisayar da hediye kartı uygulamasına geçti. 50 ila 1000 TL arasında değişen hediye kartlarını %2 indirim ve 9 taksit avantajı ile siteden satın alıp isterseniz cep telefonu alışverişinizde kullanabiliyorsunuz. Örneğin 1000 TL’lik hediye kartını %2 indirim ile 980 TL’ye satın alıp, 1000 TL’lik cep telefonu alabilirsiniz.

 

VATAN BİLGİSAYAR

vatan bilgisayar odea bank taksit Cep Telefonunu Taksitle Nasıl Alırız?

Vatan Bilgisayar’dan Kredili Sistem

Vatan Bilgisayar OdeaBank ile anlaştı. Odea Bank’ın Nakit Bedava ismiyle lanse ettiği kredi sisteminin detayları şöyle;

En az 750 TL olmak kaydı ile 2.500 TL’ye kadar olan tüm ürün alımlarınızdan (cep telefonu dahil), hiçbir faiz ve ek ücret ödemeden 12 ay taksit imkanı ile yararlanabilirsiniz. 2.500 TL ile 10.000 TL arası alacağınız ürünlerin ödemesini ise 1.19 faiz oranı ile 36 aya kadar taksitlendirebiliyorsunuz.

Vatan Bilgisayar’ın, şimdilik Topkapı, Bostancı, Bornova, Adana, Bursa Nilüfer ve Ankara Söğütözü mağazalarında bulunan OdeaBank şubelerinde bu işlemler yapılabiliyor.

 

TEKNOSA

teknosa taksitli hediye karti Cep Telefonunu Taksitle Nasıl Alırız?

Teknosa da aynı Kliksa gibi cep telefonu satın alırken hediye kartı ile satın alma opsiyonu bulunduruyor. Satın alacağınız cep telefonu 2000 TL ise, bu ödemeyi 9 taksite kadar hediye kartı alarak yapabiliyorsunuz. Bu hediye kartı ile de cep telefonu alabiliyorsunuz.

 

HIZLIAL

hizlial taksitli hediye ceki Cep Telefonunu Taksitle Nasıl Alırız?

Hizlial.com’da bu ay itibari ile hediye çeki satışına başladı. 25 TL ila 2000 TL arasında değişen hediye çeklerini 9 taksitle satın alabilirsiniz.

 

MEDİA MARKT

media markt hediye karti taksit Cep Telefonunu Taksitle Nasıl Alırız?

Bu sisteme geç giren bir diğer firma ise Media Markt oldu. Bu ay başlayan sistem ile satın aldığınız ürünler için ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra hediye kartı ile taksitli alışveriş seçeneğini işaretliyorsunuz ve karşınıza taksit miktarını seçebileceğiniz bir ekran çıkıyor. Bu işlemleri uygulayarak Media Markt online mağazasında da taksitle telefon alabilirsiniz.

 

Güncelleme: 22.04.2014

Gelen Aramalar:
taksitle telefon satan mağazalar
telefona taksit yapan yerler
taksitle telefon satan yerler
taksitli telefon
Telefona taksit yapan siteler
teknosa taksitli telefon
teknosa telefon taksit
taksitli cep telefonu satan yerler
taksitle cep telefonu satan mağazalar
media markt taksitli telefon

5 Comments

 1. berlin kavalı

  28/07/2014 at 00:48

  bu odeabanktan telefon alacaz da sorun çıkmaz demi discovery elite

 2. mertcan

  12/07/2014 at 15:54

  Vatan’dan alırken Odeabank kredisi istiyor,evet, ama okuduğuma göre banka size kredi kartı vs de çıkartıyormuş, yani yıllık 80 lira gibi bir ücreti de size kalıyor. Sonradan iptal ettirirsiniz,ama yine de bilmekte fayda var.

 3. Abdurrahman Erdoğan

  06/02/2014 at 01:52

  Henüz denemedim fakat önceden deneyimlemiş olduğum bir yöntem var. Şöyle ki hepsiburada.com dan sipariş verip ücretini kredi kartına taksitle ödediğim bir ürünün siparişini henüz kargoya verilmeden iptal ettim. Para iadesini hediye çeki olarak ya da direkt kredi kartına artı bakiye olarak ödeme seçeneği mevcuttu bende hediye çeki istedim ve o çekle başka bir ürün aldım. Şu anda sanırım bu sistem halen devam etmekte. Bu şekilde taksit seçeneği mevcut ürünü kredi kartınızla istediğiniz taksitte satın alıp ardından iptal ederek ödediğiniz miktarı hediye çeki olarak kabul ettikten sonra bu hediye çeki ile dilediğiniz telefonu alırsınız. Böylece taksitle telefon almış olursunuz. diye düşünüyorum ama hediye çekinin kullanılacağı ürün kategorilerini kısıtlamış olabilirler mi orasını bilemiyorum..

  • selami

   08/02/2014 at 23:43

   Çok mantıklı.

   • Taksitle cep telefonu

    04/04/2014 at 15:44

    Müsade edileceğini sanmıyorum. muhakkak ki düzenleme yada bir yol uygulanır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir