Samsung Kablosuz Şarj Kiti İncelemesi

Samsung Galaxy S4’ü ön sipariş vererek alanlardan biri olarak Samsung kablosuz şarj kitine ücretsiz sahip oldum.  Bu kitin içeriği 2 parçadan oluşuyor.

1. Kablosuz şarj ünitesi
2. Kablosuz şarj kapağı

KABLOSUZ ŞARJ ÜNİTESİ

Kutu içeriğinde sadece şarj ünitesi ve kitapçık bulunuyor. Kutu içerisinden ayrıca bir şarj cihazı çıkmıyor. Cihazı çalıştırabilmek için telefon ile birlikte verilen şarj cihazı gerekiyor. Ünite üzerinde telefonun şarj olup olmadığını belirten bir led ışık bulunmakta. Telefonu üzerine bırakmanız yeterli. Telefon, üniteye yaklaşık 1 cm temas etmeden de şarj olabiliyor. Genellikle masa üzerinde kullanılacağı için o konuda yorum yapmıyorum. Sadece kutu içeriğinde şarj aleti olsa daha iyi olurdu diyorum. Bilmek isteyenler için şunu da belirteyim, telefonu ünitenin üzerine orjinal kapağıyla koyduğunuz zaman şarj olmuyor. Şarj özelliği olan kapak takmanız gerekiyor.

KABLOSUZ ŞARJ KAPAĞI

Bu kutunun içerisinde ise sadece telefon arka kapağı bulunmakta. Benim aldığım kitin içerisinde Galaxy S4 kapağı var. Çeşitli platformlarda üniteye uyumlu modeller de satılmaktadır. Kablosuz şarj kapağı için pek olumlu yorum yapamayacağım. Telefonu yaklaşık 1 mm kalınlaştırıyor ve ekstra ağırlık katıyor. Bir eksi yönü de benim gibi telefonunu kılıfla kullananlar için var. Şu ana kadar iki kılıf kullandım. Spigen Neo Hybrid ve Samsung Galaxy S4 Protective Cover. Telefona kablosuz şarj kapağını taktığınızda bu iki kılıf ile birlikte telefonu kullanamıyorsunuz.

Çıkan kısmın özetine gelince; şarj kapağı, kılıf ile birlikte kullanılabilseydi, benim vazgeçemediğim bir ikili olurdu ama maalesef hiç kullanmadan jelatinleriyle beraber dolapta kendine bir yer edindi. Bu kiti sürekli masa başında çalışanlar ve telefonu kılıfsız kullananlar için tavsiye ediyorum ama benim gibi kılıftan vazgeçemeyenlerin almasını önermiyorum.

 

Gelen Aramalar:
samsug sarz kiti al

1 Comment

  1. Murat K.

    12/12/2013 at 17:27

    Söylediğiniz gibi ben de telefonumu kılıfla kullanıyorum, bu kapağın kılıfla kullanılamaması iyi olmamış. Uyumlu kılıflar da telefonu daha kaba gösterecektir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir